Fotowoltaika - darmowy prąd ze słońca.
1520 kWp
Moc zainstalowanych instalacji PV


Fotowoltaika dla firmy, biznesu


Do niedawna z instalacji solarnych mogły korzystać tylko gospodarstwa domowe, jednak aktualnie możliwości te przysługują również przedsiębiorstwom, dla których wiąże się to z wieloma korzyściami. Fotowoltaika dla firmy to przede wszystkim możliwość dużych oszczędności finansowych, które w skali wydatków zakładu mogą być znaczące, ale także szereg innych zalet, które pomożemy uzyskać poprzez fachowe doradztwo oraz profesjonalną realizację inwestycji.

Kompleksowe doradztwo

Nasi specjaliści w oparciu o swoje doświadczenie doradzą, jaką opcję wybrać, aby instalacja fotowoltaiczna dla Twojego biznesu była najefektywniejsza, biorąc pod uwagę specyfikę branży, lokalizację, wielkość zakładu, a także inne istotne czynniki. Doradzimy również, w jaki sposób przeprowadzić montaż, aby efektywność systemu była jak największa.

Korzystne zmiany w przepisach

Momentem, który stał się przełomowym dla firm zainteresowanych skorzystaniem z instalacji fotowoltaicznych, był lipiec 2019 roku, gdy wszedł w życie pakiet prosumencki. Od tego momentu przedsiębiorstwa, które skorzystają z opcji montażu instalacji, której moc będzie wynosiła maksymalnie 50 kW, mogą korzystać z systemu opustów. W ten sposób nadwyżki elektryczne, które nie zostaną na bieżąco wykorzystane, można później wykorzystać w 80 lub 70 %, w zależności od rozmiaru instalacji.

Możliwości dofinansowania fotowoltaiki dla biznesu

Zwiększone zainteresowanie fotowoltaiką wśród firm jest efektem również pomocy publicznej w ramach dofinansowania, która przysługuje firmom. Do takich programów należy chociażby “Energia Plus”, który pozwala na zwiększenie swojego kapitału na bardziej preferencyjnych warunkach niż kredyty uzyskane w instytucjach finansowych. W uzyskaniu tych środków i wypełnieniu wszystkich formalności również pomogą pracownicy naszego zakładu.

Niezależność energetyczna firmy

Wiele przedsiębiorstw pragnie być uniezależniona od dostaw prądu i stawek dyktowanych przez dostawców sieci energetycznej. Takie możliwości daje właśnie skorzystanie z opcji fotowoltaiki dla firmy, w ramach której przygotowujemy rozwiązania, dające możliwości pokrycia całkowitego zapotrzebowania energetycznego za pomocą własnych zasobów.


Copyrights © 2020 Solaret systemy fotowoltaiczne