Fotowoltaika - darmowy prąd ze słońca.
1520 kWp
Moc zainstalowanych instalacji PV


Fotowoltaika dla rolnictwa


Nowoczesne systemy solarne są opłacalne nie tylko dla gospodarstw domowych czy przedsiębiorstw, ale także osób zajmujących się uprawą ziemi czy hodowlą zwierząt. Fotowoltaika dla rolnictwa to rozwiązanie, które pozwala w znaczny sposób ograniczyć koszty na skutek wykorzystywania energii elektrycznej. Sprzyja temu również możliwość uzyskania korzystnych dofinansowań na ten cel.

Zwiększone możliwości dla gospodarstw

Coraz większa mechanizacja pracy sprzyja wykorzystaniu energii elektrycznej. Rosnące potrzeby oznaczają też koszty, które można ograniczyć poprzez wykorzystanie fotowoltaiki dla rolnictwa, dzięki której możliwe jest wytwarzanie prądu na własne potrzeby za pomocą nowoczesnej instalacji solarnej. Poza tym, wytworzone nadwyżki w przypadku bycia prosumentem można również w większości wykorzystywać w okresie jesiennym oraz zimowym.

Dotacje w ramach fotowoltaiki dla rolnictwa

Dużą zaletą możliwości zamontowania systemu solarnego we własnym gospodarstwie jest opcja skorzystania z dofinansowań, które zostały przygotowane przez instytucje państwowe. Przede wszystkim należy do nich program “AgroEnergia”, który ruszyć ma w drugiej połowie 2020 roku. Zakłada on wsparcie rolników zarówno w zakresie dotacji, jak i korzystnych pożyczek. Nasi specjaliści wyjaśnią jego założenia i pomogą przebrnąć przez formalności, aby Państwo mogli skorzystać z tych możliwości. Można również wspomnieć o ulgach podatkowych, jakie przysługują korzystającym z fotowoltaiki dla rolnictwa.

Co zapewniamy?

Firma Solaret to zarówno doradztwo w zakresie wyboru najlepszej opcji, dostosowanej do potrzeb konkretnego gospodarstwa, jak i inne usługi w zakresie pełnej realizacji fotowoltaiki dla rolnictwa. Zajmujemy się kompleksowymi działaniami, rozpoczynając je od audytu, a następnie tworząc projekt. Końcowym etapem jest oczywiście montaż paneli fotowoltaicznych, który wykonujemy dla gospodarstw szczególnie na terenie Małopolski. W ten sposób mogą Państwo zyskać duże oszczędności finansowe, niezależność energetyczną i wpływ na ochronę środowiska w ramach swojego gospodarstwa.


Copyrights © 2020 Solaret systemy fotowoltaiczne