Fotowoltaika - darmowy prąd ze słońca.
241 kWp
Moc zainstalowanych instalacji PV


O nas


Pracując w branży elektro-energetycznej i wykorzystując doświadczenie, postanowiłem wybudować własną elektrownie słoneczną już kilka lat temu, jednak okazało się, że inwestycja w odnawialne źródła energii jest nie opłacalna z powodu zbyt wysokich cen samego sprzętu jak i nie korzystnych warunków prawnych.

Sytuacja zmieniła w ostatnich latach, gdzie ceny modułów fotowoltaicznych mocno spadły, a także wprowadzono korzystne warunki dla osób fizycznych chcących produkować prąd na własne potrzeby jako prosument.

W 2018 roku wybudowałem w ramach eksperymentu własną instalację o mocy 10kW na konstrukcji na gruncie ponieważ instalacja ta nie z mieściła by mi się na dachu domu. Po przeprowadzonych obliczeniach oraz symulacjach stwierdziłem, że produkcja energii elektrycznej w pełni zaspokoi moje zapotrzebowanie nie tylko na prąd, ale również na ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła.

Kolejnym etapem był montaż paneli PV u rodziny, a także w śród znajomych. Wszystkie instalacje pracują bez zarzutu i posiadają świetne wyniki produkcji.

Wynikiem tego oraz kilku lat zdobywania doświadczenia było założenie firmy Solaret.

Jesteśmy małą, ale solidną firmą, która wciąż się rozwija. Instalujemy sprzęt wysokiej jakości w zależności od potrzeb, posiadający wszystkie certyfikaty. Nie oszczędzamy na materiale, a w dodatku proponujemy konkurencyjne ceny.Zapraszamy do współpracy.Copyrights © 2020 Solaret systemy fotowoltaiczne